جستجوی دستگاه :
تاریخ ثبت مطلب : 12 فروردین 1398 ، 10:56
1394 بازدید

تفاوت دستگاه فرز CNC سنگ و فرزCNC چوب

دستگاه CNC سنگ روتر نوعی ماشین CNC است . که برای ماشینکاری سنگ مرمر، گرانیت، سنگ مصنوعی، سنگ قبر، کاشی های سرامیکی، شیشه ای، پرداخت برای هنر و صنایع دستی و غیره طراحی شده است. بزرگترین تفاوت بین دستگاه CNC سنگ و CNC چوب در مواد اولیه ماشینکاری هست. که شما باید "شیت" یا "تکه" خاص برای ماشینکاری

دستگاه  CNC سنگ روتر نوعی ماشین  CNC است . که برای ماشینکاری سنگ مرمر، گرانیت، سنگ مصنوعی، سنگ قبر، کاشی های سرامیکی، شیشه ای، پرداخت برای هنر و صنایع دستی و غیره طراحی شده است.

بزرگترین تفاوت بین دستگاه CNC سنگ و  CNC چوب در  مواد اولیه ماشینکاری هست. که شما باید "شیت" یا "تکه" خاص برای ماشینکاری مواد استفاده کنید.

ابزار مورد استفاده در دستگاه CNC سنگ عمدتا الماس با قطر mm6mm،  8mm مورد استفاده قرار می گیرد. برای CNC چوب ، شیت ها با لبه های برشی تیز استفاده می شود، در حالی که برای دستگاه CNCسنگ، تکه های سنگ با میله هایی به شدت محصور می شود.
از آنجا که گرد و غبار سنگ بسیار ساینده است، تمامی قسمت های چرخان مانند اسپیندل و بااسکرو ها همچنین قست های راهنما مثل ریل ها و لینیر ها باید محافظ در مقابل گرد و غبار سنگ داشته باشند. اسپیندل های فرز CNC چوب اغلب بدون حفاظت و قابل رویت هستند، در حالی که اسپیندل های فرز CNC سنگ کاملا پوشیده شده اند.
اسپیندل های فرز CNC سنگ همچنین دارای یک سیستم گردش آب می باشند. جت کوچک آب در اطراف اسپیندل قرار دارد و این سیستم تقریبا تمام گرد و غبار ریز سنگ را در آب جذب می کند و سپس به مخزن جمع آوری می شود که ذرات سنگ آنها در پایین قرار دارند انتقال می دهد.