جستجوی دستگاه :
تاریخ ثبت مطلب : 12 فروردین 1398 ، 19:34
1365 بازدید

کاربرد دستگاه های CNC سنگ در صنعت سنگ

فناوری CNC در صنایع مختلف استفاده می شود و از تکنولوژی ماشینکاری CNC بصورت گسترده در صنایع سنگ استفاده می شود. در حالی که تصور می شود که ماشینکاری CNC بصورت استاندارد در بازار تولید و به طور معمول شامل ماشینکاری فلز برای ایجاد قطعات و محصولات سفارشی است، ماشینکاری CNC سنگ اغلب برای ایجاد مستقیم م

فناوری CNC در صنایع مختلف استفاده می شود و از تکنولوژی ماشینکاری CNC بصورت گسترده در صنایع سنگ استفاده می شود. در حالی که تصور می شود که ماشینکاری CNC  بصورت استاندارد در بازار تولید و به طور معمول شامل ماشینکاری فلز برای ایجاد قطعات و محصولات سفارشی است، ماشینکاری CNC سنگ اغلب برای ایجاد مستقیم محصول سنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این، ماشین آلات CNC باعث پیشرفت تکنولوژی ماشینکاری سنگ در زمینه های مختلف شده اند. زیرا به جای مجبور بودن به استفاده از کارگرهای متخصص و وابستگی خط تولید به تخصص نیروی انسانی می توان از دستگاههای مختلف CNC سنگ مانند  فرز CNC سنگ   ,برش CNC سنگ  , حجاری CNC سنگ ,فرز پنج محور CNC سنگ  و غیرو استفاده کرد

اضافه کردن ماشین های CNC  در کارخانه ها باعث افزایش قدرت تولید به همراه بالا رفتن کیفیت تولید می شود که منجر به گسترش تولید می شود.

از جمله کاربردهای رایج ماشینکاری CNC

- ستون های سنگی در آشپزخانه و مراکز تجاری

- چشمه های سنگ از طریق ماشینکاری CNC سنگ ساخته می شوند
-نیمکت های سنگی نیز از طریق ماشینکاری CNC ساخته می شوند

- دوش و وان سنگی

-ستون های سنگی حک شده از نوعی که می توانید تصور کنید که در معماری یونان تصور می کنید، اکنون از طریق ماشینکاری CNC سنگ ساخته می شود و این روند را بسیار سریع تر و دقیق تر می کند.

- پله ها و ریل های سنگی: برای اقامتگاه ها و ساختمان های بسیار بالا، معمول است که پله های زرق و برق دار را با طبقه سنگ ماشینکاری CNC می شود . روند تراش CNC سنگی باعث می شود که منحنی ها و مارپیچ های کامل روی پله ها به ماشینکاری و به محض ایجاد مدل CAD ، با نرم افزار های  CAMکه به کنترلر دستگاه متصل هست فرمانهای ماشینکاری برای دستگاه را صادر می کند.